Rubriky
Aktualita

Služba již není potřeba – končíme po 3688 vydaných rouškách

Děkujeme všem švadlenám z Prahy 12 za to, že nás v kritickou dobu zásobili ušitými rouškami. Díky vám se dařilo hned po prvním týdnu od spuštění průběžně uspokojovat poptávku po rouškách.

Až dodnes (7. 5. 2020) se skrz tuto službu vydalo 3688 kusů roušek. Protože v posledním týdnu již poptávka po rouškách ustala, rozhodli jsme se registrační formulář vypnout a tím ukončit tuto službu.

Doufáme, že Vám roušky budou dobře sloužit. Přejeme pevné zdraví!

Rubriky
Aktualita

Vydáno již 546 roušek

Přes víkend mnoho šikovných dam z Prahy 12 nezahálelo a šilo roušky pro své sousedy. Takže se nám jich na radnici sešlo velké množství, které se snažíme co nejrychleji dostat těm, co je potřebují a zaregistrovali se přes formulář (lze i telefonicky). Samozřejmě jsme rádi i za jakékoli jiné předávání mimo tento náš úřadový kanál.

S kamýckými skauty jsme otevřeli další sběrné a výdejní místo – v jejich klubovně v ulici Ke Kamýku a skauti hned začali pomáhat s výdejem a roznosem po Kamýku. Děkujeme.

Díky tomu jsme dodnes za ty 3 dny ostrého provozu vydali 546 roušek. Jste úžasní!

Pří výdeji dáváme přednost nejdříve seniorům, proto prosím mějte strpení, pokud jsme ještě vaši žádost nevyřídili.

Na radnici máme stále velké množství látky a navíc jsme od skautů dostali na 3D tiskárně vyrobené zakladače na šití tkalounů (šňůrek), viz ilustrační obrázek. Kdo by chtěl vyzkoušet, jsou na radnici vedle látek a nití.

Rubriky
Aktualita

Za dnešek jsme předali 147 roušek

Po včerejším spuštění této služby, kdy jsme předali prvních pár desítek roušek, jsme dnes rozjeli předávání naplno a rozdali celkem 147 roušek. Děkujeme všem, co nám ušité roušky přinesli!

Vy, co jste zaregistrovali své žádosti a zatím se na vás nedostalo, mějte prosím pochopení – požadavků máme nyní na téměř 600 roušek. Vysoké požadavky přitom přiměřeně krátíme, aby se dostalo pokud možno na co nejvíce lidí.

Rubriky
Aktualita

Spouštíme aplikaci pro propojování výrobců roušek se sousedy, kteří je potřebují

S postupujícím šířením nového koronaviru se vyžaduje nosit přes ústa a nos roušku či jakoukoli jinou ochranu. Roušky ale nejsou nikde k dostání, nemají je ani pracovníci sociálních služeb pomáhající seniorům, kteří jsou přitom nejohroženější skupinou. Respirátory i roušky jsou nedostatkovým vybavením dokonce i zdravotníků a lékárníků na poliklinice.

Za této kritické situace se naštěstí objevuje čím dál více našich sousedů, kteří začali roušky šít doma podle střihů dostupných na internetu. Děkujeme za to, že pomáháte zachraňovat životy.

Aby se nabídka i poptávka po rouškách nějak koordinovala, spustila radnice Prahy 12 tuto aplikaci na propojování obou skupin.